Вести што го содржат тагот Исланд

Исланд остана без селектор!

Селекторот на Исланд, Гудмундур Гудмундсон се раздели со машката репрезентација

Прочитај повеќе

Сметката ја плати Магдебург

Мундијалот ќе биде најскап за шампионот на Германија

Прочитај повеќе

Палицка ја крена Шведска на нозе

Дербито на денот го судеа Начевски и Николов

Прочитај повеќе

На две средби денеска ќе „пршти“ од добар ракомет

Денеска на мундијалот се играат натпреварите во Групите „1“ и „2“

Прочитај повеќе

На Исланд (му) снема дресови

Мундијалската еуфорија стартуваше на островот

Прочитај повеќе