Вести што го содржат тагот Исланд

Сегед беше на шопинг во Магдебург

Сегед ангажираше нов централен бек за следната сезона

Прочитај повеќе

Направи трансфер на 43 години!

Летонскиот Исланѓанин уште не ја завршил кариерата

Прочитај повеќе

Нов пораз, следи меч за 15 место

Македонија ќе се бори за избегнување на последното место на ЕХФ Еуро во Романија

Прочитај повеќе

Се реши за кам бек на 43 години

Исландскиот ас реши да игра уште една сезона

Прочитај повеќе

СП на Исланд? Сметката за струја го „уништи“ унгарскиот клуб, наследникот на Мансков во Веспрем на операција

Бидете во тек со најновите вести од ракометниот свет

Прочитај повеќе