Вести што го содржат тагот Исланд

Гичевска: Нема никого да потцениме

Македонската женска репрезентација е на собир. Викендов почнуваат квалификации за СП

Прочитај повеќе

Исланѓанките стигнаа во Скопје

Дојдоа гости пет дена пред стартот на квалификациите

Прочитај повеќе

Мамка за обложувачи: На Норвешка и одговара „икс“

Денеска играат Норвешка и Исланд, а на Норвешка повеќе и одговара нерешено отколку победа

Прочитај повеќе

Исландското крило „одлета“ од ПИК Сегед

Унгарскиот тим и исландскиот ракометар се договорија за прекин на соработката

Прочитај повеќе

Не ја освои ЛШ, нема да игра ниту на СП!

Силен удар за Исланд пред мундијалот

Прочитај повеќе