Вести што го содржат тагот Швајцарија

Арсеновски оди во Амичитија

Пивотот на Е. Пелистер 2, во продолжение на сезоната ќе игра во Швајцарија

Прочитај повеќе

Не било лесно да се организира женско ЕП

Се распаѓа коалицијата Австрија, Унгарија и Швајцарија

Прочитај повеќе

Од ЕП први си заминаа Србија и Швајцарија

ЕП заврши за два тима, вечерва ќе заврши уште за два

Прочитај повеќе

Мини сензација на стартот: „Падна“ Данска

Одиграни првите натпревари на Европското првенство

Прочитај повеќе

БРАВО!!! Кадетите победија во финалето!

Финале на М18 ЕХФ Шампионат во Летонија

Прочитај повеќе