Вести што го содржат тагот Швајцарија

Европска лига: Швајцарците утнаа работа

Швајцарската прецизност не се покажа во најдобро светло

Прочитај повеќе

Девет бундеслигаши плус Анди Шмит

Прв поглед кон спиоскот на Швајцарија, противник на Македонија на Европското првенство во Германија во јануари

Прочитај повеќе

Швајцарецот во Магдебург до 2027

Голманот на Швајцарија го зголеми својот рејтинг

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Кадетен го одбрани тронот, ќе аплицира за ЛШ

Кадетен предводен од Кањељас го одбрани шампионскиот пехар во Швајцарија

Прочитај повеќе

Црногорската ѕвезда се сели во Луцерн

Швајцарците го добија потписот на Црногорецот

Прочитај повеќе