Вести што го содржат тагот Кадети

Милион денари премија за кадетите

Кадетската репрезентација на Македонија ќе биде наградена од РФМ

Прочитај повеќе

Во Скопје беа кадети во 2019 - Каде се сега?

Во 2019 беа кадети на СП во Скопје, каде се сега?

Прочитај повеќе

СП Кадети: Ден за уживање во успехот!

Македонската кадетска репрезентација го заврши настапот на Светското У19 првенство со пласман на деветтото место

Прочитај повеќе

Кадетите вечерва против Унгарија, каде да гледате?

Македонија денеска разигрува за деветто место

Прочитај повеќе

Ангеловски: Одиме напред, каде и да играме

Македонија ја замени Ријека со Копривница и денеска ќе го игра првиот меч за плсман на деветто место

Прочитај повеќе