Вести што го содржат тагот Кадети

Кадетите победија, на чекор се до ЕП!

Прв квалификациски дуел на новите македонски кадети

Прочитај повеќе

Кадетите денеска играат за ЕП, познат составот

Кадетите имаат шанса од прва да направат голем чекор кон ЕП

Прочитај повеќе

Познат составот на новата кадетска репрезентација на Македонија

Селекторот Танески одбра играчи за настап во јануарските квалификации

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Ракометниот „Игита“ го реши дербито во Велес

Голманот на кадетскиот тим на Алкалоид беше стрелец на погодокот кој спречи драма во Велес

Прочитај повеќе

Кадетите ја разбија Црна Гора

Висока победа на македонските кадети на третиот меч од турнирот „Трофеј Карпати“

Прочитај повеќе