Вести што го содржат тагот Битола

ИН МЕМОРИАМ: Замина битолскиот Моцарт

Тажна вест доаѓа од Битола

Прочитај повеќе

Колстад и Кил во септември во Битола!

Одредени термините за првите четири кола во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Е. Пелистер 2 одбра нов тренер

Е. Пелистер 2 има нов тренер

Прочитај повеќе

Е. Пелистер утре ќе дознае против кого ќе игра во ЛШ

Битолчани утре ќе ги дознаат имињата на екипите со кои Е. Пелистер ќе игра во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Е. Пелистер раскина со Радовиќ

Реализирана разделбата на Е. Пелистер со капитенот Радовиќ

Прочитај повеќе