Вести што го содржат тагот Битола

Пораз на ОАЕ, Јашухира остана во Доха

Квалификации за Олимписките игри во Азија

Прочитај повеќе

Денеска е големото дерби во Битола, доаѓа Вардар 1961

Денеска Вардар 1961 ќе гостува во Битола на големото првенствено дерби

Прочитај повеќе

Голужа сменет од кормилото на ППД Загреб

Почнаа шпекулациите околу можната дестинација на познатиот тренер од Хрватска

Прочитај повеќе

ФОТО: Битола се пофали со „скоцканата“ сала

Завршија градежните зафати, салата во Битола е спремна за ЛШ

Прочитај повеќе

Битола прва добива ракометен ВАР

Битолчани добиваат и нов семафор, нашминкана сала...

Прочитај повеќе