Вести што го содржат тагот Битола

Ангеловски: Загреб е силен, но има и маани

Утре во Битола се игра нов меч од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Кузмановски вечерва на терен во Битола!

Тренерот Бранко Ангеловски реши да го вметне и Филип Кузмановски во составот за вечерашниот дуел со ПИК Сегед

Прочитај повеќе

Голманот Миклер го „уништи“ Е. Пелистер

Битолчани го запишаа седмиот пораз во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Долгорочно ја смени Битола со Брест

Играше три години во Битола, сега ужива во Белорусија

Прочитај повеќе

Шок во Битола: Ѓукиќ го олади Е. Пелистер

Скапо платена комоција. И десеткуван Вардар ја одбрани предноста во Битола

Прочитај повеќе