Вести што го содржат тагот Битола

Голманот Миклер го „уништи“ Е. Пелистер

Битолчани го запишаа седмиот пораз во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Долгорочно ја смени Битола со Брест

Играше три години во Битола, сега ужива во Белорусија

Прочитај повеќе

Шок во Битола: Ѓукиќ го олади Е. Пелистер

Скапо платена комоција. И десеткуван Вардар ја одбрани предноста во Битола

Прочитај повеќе

Пораз на ОАЕ, Јашухира остана во Доха

Квалификации за Олимписките игри во Азија

Прочитај повеќе

Денеска е големото дерби во Битола, доаѓа Вардар 1961

Денеска Вардар 1961 ќе гостува во Битола на големото првенствено дерби

Прочитај повеќе