Вести што го содржат тагот Битола

Битола е спремна, салата е распродадена!

Билетите продадени за еден ден

Прочитај повеќе

E. Пелистер одбра нов капитен

Македонскиот репрезентативец ја презема капитенската лента од соиграчот

Прочитај повеќе

Вардар во Битола во првото коло!

Супердерби уште во првото коло

Прочитај повеќе

Ангеловски: Загреб е силен, но има и маани

Утре во Битола се игра нов меч од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Кузмановски вечерва на терен во Битола!

Тренерот Бранко Ангеловски реши да го вметне и Филип Кузмановски во составот за вечерашниот дуел со ПИК Сегед

Прочитај повеќе