Вести што го содржат тагот Аеродром

Аеродром се сели во - Аеродром

РК Аеродром следната сезона ќе игра во Аеродром

Прочитај повеќе

Заврши трката: Аеродром е нов суперлигаш!

Скопскиот клуб директно се пласираше во Суперлигата за следната сезона

Прочитај повеќе

Одложена суперлигашката промоција на Аеродром

Вториот патник во Суперлигата ќе биде одлучен во последното коло

Прочитај повеќе

Огреа сонце во Аеродром, суперлигата е на еден чекор!

Аеродром е на чекор до директен пласман во најсилната конкуренција

Прочитај повеќе

Аеродром е пионерски шампион на Македонија

Македонија има нов пионерски шампион

Прочитај повеќе