Вести што го содржат тагот Играчи

Охрид продолжи со двајца македонски играчи

Двајца македонски играчи остануваат верни на екипата на Охрид

Прочитај повеќе

Лазаров селектираше играчи за Неделата на ЕХФ

Кирил Лазаров селектираше играчи за контролните натпревари со Романија

Прочитај повеќе

ЕП 2024: Франција прецрта уште двајца

Две познати имиња кои можеа да блескаат на ЕП се прецртани од страна на селекторот Гијом Жил

Прочитај повеќе

Не е само Бомбач, „цел“ Сегед на излезна врата?

Пик Сегед има полна список на играчи на кои им истекува договорот следното лето

Прочитај повеќе

РФМ ги исплати премиите за сениорите и кадетите

Кадетските и сениорските играчи ги добија ветените премии

Прочитај повеќе