Вести што го содржат тагот Шведска

Одбиена жалбата на Шведска!

Швеѓаните ќе ираат меч за трето место

Прочитај повеќе

Шведска официјално приложи жалба

Швеѓаните сметаат дека голот на Елохим Пранди не е регуларен

Прочитај повеќе

Херои и трагичари: Франција ќе игра за злато

Франција во финале на Европското првенство

Прочитај повеќе

Судиски хаос на мега-дербито

Играа скандинавци, судеа Чеси... мечот стана хаос, но победи Данска и медиумски се е во рамките на дозволеното

Прочитај повеќе

Денеска на ЕП: Скандинавско мега дерби

Второ коло од Главната рунда, Данска против европскиот првак

Прочитај повеќе