Вести што го содржат тагот Велес

ВИДЕО: Ракометниот „Игита“ го реши дербито во Велес

Голманот на кадетскиот тим на Алкалоид беше стрелец на погодокот кој спречи драма во Велес

Прочитај повеќе

Металург се поднови со велешани

Двајца нови млади играчи потпишаа за клубот од „Автокоманда“

Прочитај повеќе