Вести што го содржат тагот ХРС

ИХФ потврди: Македонија не е сместена во група, одиме во ждрепка

Македонија не е поканета да биде гостин во група на СП. Можеби ќе играме во Данска или Норвешка на мундијалот во јануари 2025

Прочитај повеќе

Македонија ќе оди во ждрепка за СП 2025

Хрватска нема да ја смести Македонија во еден од градовите домаќини

Прочитај повеќе

СП 2025: Ќе нѐ извиси ли ХРС? Македонија оди во ждрепка?

Македонија би можела мундијалот да го игра и во Скандинавијата

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Прекин на хрватското дерби, Нексе - Загреб

Големото хрватско дерби не траеше ни едно полувреме

Прочитај повеќе

ХРС ги врати Гојун и Копљар во репрезентацијата

Хрватите немаат селектор, но мораа да објават список на играчи со кои ќе играат во квалификациите за ОИ Париз 2024

Прочитај повеќе