Вести што го содржат тагот Данска

СП: Данска „плаче“ за цепелинот на Јапонија

Првото големо изненадување на СП не е без контроверзи

Прочитај повеќе

СП: Данска ја понижи Романија

Само што помислија дека играат подобро без Неагу

Прочитај повеќе

СП СЕДМИ ДЕН: Романија го предизвикува домаќинот, каде да гледате?

Седми мундијалски ден. Два дерби меча на програмата

Прочитај повеќе

Данците забранија тапани во сала

Така е кога се игра СП во Данска

Прочитај повеќе

СП ЧЕТВРТИ ДЕН: Кој против кого, каде да гледате?

Четврти мундијалски дена во женскиот ракомет

Прочитај повеќе