Вести што го содржат тагот Данска

Франција е нов европски првак!

Одиграно и големото финале на Европското првенство

Прочитај повеќе

ЕП 2024: Денеска е ден за големото финале

Денеска ќе биде спуштена завесата на ЕП 2024. Кому злато, кому бронза?

Прочитај повеќе

Данска ја збриша Норвешка за влез у полуфинале

Данска демонстрираше сила на дуелот со соседите

Прочитај повеќе

Судиски хаос на мега-дербито

Играа скандинавци, судеа Чеси... мечот стана хаос, но победи Данска и медиумски се е во рамките на дозволеното

Прочитај повеќе

Денеска на ЕП: Скандинавско мега дерби

Второ коло од Главната рунда, Данска против европскиот првак

Прочитај повеќе