Вести што го содржат тагот Данска

„Битолчанецот“ Каспер Кисум има нов клуб

Данскиот бек кој доскоро играше за македонскиот Е. Пелистер потпиша за клуб од Франција

Прочитај повеќе

Веспрем украде голман на Бенфика

Корпулентниот дански голман од Бенфика се сели во Веспрем

Прочитај повеќе

Алборг два месеца без капитенот

Данскиот тим ослабен во битката за Ф4 од Лигата на шампиоте

Прочитај повеќе

Данска го одбра Хернинг за домаќин на СП 2025

Данците го одбраа градот домаќин за СП 2025

Прочитај повеќе

Нилсен ќе ја промашеше кралицата на Данска

Едвај се поздрави со кралицата на Данска

Прочитај повеќе