Вести што го содржат тагот БиХ

Црна Гора, Србија и БиХ побараа вајлд карта за СП

Две репрезентации што не се пласираа на СП, побараа покана за настап на мундијалот

Прочитај повеќе

БиХ има нов селектор

БиХ конечно успеа да се договори и да назначи селектор

Прочитај повеќе

Уште еден пех за БиХ

Одиграа слабо ЕП, избркаа селектор, немаат подготовки, а сега останаа и без еден од најпознатите играчи

Прочитај повеќе

БиХ го смени селекторот

Најочекувана селекторска смена беше таа на клупата на БиХ

Прочитај повеќе

Буриќ по катастрофата: Прашајте си го селекторот

БиХ загуби со 16 гола разлика од Холандија

Прочитај повеќе