Вести што го содржат тагот Европска лига

Војводина со бодовите од Алкалоид отиде во Топ 16

Алкалоид го одигра и петтиот, претпоследен натпревар од Европската лига

Прочитај повеќе

Петти евро предизвик за Алкалоид, каде да гледате?

Вечерва Алкалоид ќе го игра петтиот меч од Европската лига, против Војводина на гостински терен

Прочитај повеќе

Денеска игра Алкалоид, каде да гледате?

Алкалоид вечерва ќе се сретне уште еднаш со данскиот состав Бјерингбо - Силкеборг

Прочитај повеќе

Алкалоид без домашни бодови, Силкеборг сигурен во „Јане Сандански“

Трет официјален меѓународен натпревар на македонскиот вицепрвак Алкалоид

Прочитај повеќе

Прв евро бод за Алкалоид!

Македонскиот вицешампион го одигра првиот меѓународен меч на гостински терен

Прочитај повеќе