Вести што го содржат тагот Будимпешта

Отворена најголемата ракометна сала во Европа

Будимпешта го промовираше својот „бисер“

Прочитај повеќе

Денеска почнува „Ф4“ Будимпешта

Почнува битката за шампион на Европа во женска конкуренција

Прочитај повеќе

Будимпешта го „шие“ и Келн

Во 2021 година, Будимпешта ќе ја добие најголемата ракометна арена

Прочитај повеќе

ЕХФ го откажа женскиот Фајнал Фор

Нема да се игра за шампионска титула во женска конкуренција годинава

Прочитај повеќе