Вести што го содржат тагот Пик сегед

Вардар прв пат му даде скопски бодови на Сегед

Вардар поразен на домашен терен, прв пат во клупската историја од ПИК Сегед

Прочитај повеќе

Алушовски: Сегед е кандидат за Фајнал фор

Вечерва во Скопје гостува ПИК Сегед, вице-првакот на Унгарија

Прочитај повеќе

Исландското крило „одлета“ од ПИК Сегед

Унгарскиот тим и исландскиот ракометар се договорија за прекин на соработката

Прочитај повеќе

ПИк Сегед на шопинг во Загреб

Унгарците се заинтересирани за левото крило на хрватската репрезентација

Прочитај повеќе

ПИК Сегед по три месеци ја победи Корона

Следниот противник на Вардар веќе нема Ковид позитивни, но има повредени

Прочитај повеќе