Вести што го содржат тагот Пик сегед

Вардар и вечерва без Куни Моралес

Куни Моралес го пропушта и вториот дуел со Сегед. Марко Мишевски исто.

Прочитај повеќе

Вардар не успеа, со нула се враќа од Сегед

Вардар поразен се враќа од гостувањето во Унгарија

Прочитај повеќе

Вујо: Вардар секогаш игра добро во Сегед

Продолжува Лигата на шампионите, Вардар на тешко гостување

Прочитај повеќе

ЕХФ го смири Флензбург со два бода, Сегед бесен

Флензбург со „плачење“ доби два бода и се израмни на врвот со Келце

Прочитај повеќе

Вардар (по)добар 45 минути, но решија лошите 15

Вардар и Пик Сегед ги одиграа своите дуели во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе