Вести што го содржат тагот Пик сегед

ПИК Сегед купи врвен десен бек

Норвешкиот бек се сели во Унгарија следната сезона

Прочитај повеќе

Шок за Сегед во домашното првенство

Силниот унгарски состав беше поразен од аутсајдер

Прочитај повеќе

Магнус Род ќе си оди од Колстад

Норвешкиот бек ќе ја активира клаузулата за раскин на договорот

Прочитај повеќе

Секунди го делеа Е. Пелистер од бод во ЛШ

Драматичен меч се одигра во Битола во осмото коло од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Кузмановски вечерва на терен во Битола!

Тренерот Бранко Ангеловски реши да го вметне и Филип Кузмановски во составот за вечерашниот дуел со ПИК Сегед

Прочитај повеќе