Вести што го содржат тагот Филип Лазаров

Важна победа за Филип Лазаров во битката за опстанок

Македонскиот тренер вози според планот во Третата Бундес лига

Прочитај повеќе

Трета победа за Филип Лазаров

Интерактив добро се држи во битката за опстанок

Прочитај повеќе

Филип Лазаров го одведе Интерактив во повисок ранг

Следната сезона ќе играат во третата Бундеслига

Прочитај повеќе

Филип Лазаров оди една лига повисоко!

Германскиот тим кој беше база за македонски играчи, денеска има шанса да се пласира во повисока лига

Прочитај повеќе

Филип Лазаров останува на чело на Интерактив

Нов договор за македонскиот тренер во Германија

Прочитај повеќе