Вести што го содржат тагот Талески

Талески: Да уживаме играјќи пред 50.000 гледачи

Македонскиот репрезентативец го најави Европското првенство што во јануари ќе се игра во Германија

Прочитај повеќе

Талески се приклучи на репрезентацијата

Репрезентацијата е речиси комплетна на подготовките во Србија

Прочитај повеќе

Талески одличен, но Спортинг го освои пехарот

Талески имаше забележителна улога во тимот на Бенфика, но на крајот се радуваше тимот на Спортинг

Прочитај повеќе

Три гола од Талески во победата на Бенфика

Талески имаше сосема солиден настап за лисабонскиот клуб

Прочитај повеќе

Талески: Нѐ чека тешка група, да видиме до каде сме

Филип Талески денеска беше на првиот собир на репрезентацијата

Прочитај повеќе