Вести што го содржат тагот Лазаров

Лазаров: Уживав и кога играв и кога го гледав како игра

Данците побараа од Кирил Лазаров да ја коментира кариерата и одлуката на Микел Хансен

Прочитај повеќе

Лазаров: Шанса добија нови играчи, задоволен од ангажманот и желбата

Македонија одигра два контролни натпревари во Неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

Тешка повреда на Костески, Лазаров ќе мора принудно да менува

Најмалку три ракометари се неизвесни за дуелите со Романија на 15 и 16 март

Прочитај повеќе

Лазаров: Неатрактивен, а квалитетен противник

Фарски Острови се екипа која направи проблеми на многу позвучни имиња

Прочитај повеќе

Најголеми шанси за успех имаме вечерва

Селекторот го најави денешниот последен меч на репрезентацијата на Европското првенство

Прочитај повеќе