Вести што го содржат тагот Лазаров

Одбрани16 Македонци кои ќе играат против Фарски

Одбрани 16 ракометари со кои Македонија денеска ќе настапи против Фарски Острови

Прочитај повеќе

Лазаров: Ги почитуваме Фарски, тие се сериозен противник

Краток осврт на селекторот пред дуелите со Фарски острови

Прочитај повеќе

Скратен списокот за баражот со Фарски Острови

Кирил Лазаров го скрати списокот на играчи за дуелите со Фарски острови

Прочитај повеќе

Лазаров одбра за Фарски острови

Селекторот Кирил Лазаров одреди список за баражите со Фарски острови

Прочитај повеќе

Лазаров: Пелистер е подобар, но разликата е превисока

Тренерот на Алкалоид го коментираше мечот со Е. Пелистер

Прочитај повеќе