Вести што го содржат тагот Лазаров

Лазаров: Имаме лош менталитет, но имаме и големо срце!

Селекторот задоволен од конечниот епилог и играта на македонскиот тим

Прочитај повеќе

Две измени во составот на Лазаров

Македонија вечерва игра меч на сѐ или ништо

Прочитај повеќе

Лазаров: Ќе се бориме до крај!

Изјава на селекторот Лазаров по вчерашниот натпревар

Прочитај повеќе

Одбрани16 Македонци кои ќе играат против Фарски

Одбрани 16 ракометари со кои Македонија денеска ќе настапи против Фарски Острови

Прочитај повеќе

Лазаров: Ги почитуваме Фарски, тие се сериозен противник

Краток осврт на селекторот пред дуелите со Фарски острови

Прочитај повеќе