Вести што го содржат тагот Порто

Спортинг се засили со играч на Порто

Противникот на македонскиот првак во ЛШ, доведе репрезентативно засилување

Прочитај повеќе

Трансфери: Португалскиот селектор ќе го води Целје

Поглед кон тренерската вртелешка во Европа

Прочитај повеќе

Порто менува тренер

Порто ќе има нов тренер следната сезона

Прочитај повеќе

Спортинг го симна Порто од тронот

Спортинг е новиот шампион на Португалија

Прочитај повеќе

Сѐ или ништо: Митревски по пехар во Лисабон

Денеска се игра последното коло во првенството на Португалија

Прочитај повеќе