Вести што го содржат тагот Првенство

ЖИМ Коскоска се врати на тронот, ИМ Тони Лазов првпат до титулата

Претставниците на ШК Алкалоид Габриела Коскоска и Тони Лазов станаа државни шампиони на Македонија

Прочитај повеќе

Клучна победа за Коскоска, Лазов со триумф до директен дуел со Панчевски

Отворено првенство, седмо коло

Прочитај повеќе

Денеска дерби во Автокоманда

Денеска се игра редовно коло во Плејоф и Плејаут во Суперлигата.

Прочитај повеќе

Големо дерби за крај на колото

Денеска во Охрид ќе биде комплетирано четвртото плејоф коло

Прочитај повеќе

Шок за Сегед во домашното првенство

Силниот унгарски состав беше поразен од аутсајдер

Прочитај повеќе