Вести што го содржат тагот Норвешка

Состав на Норвешка, звучно име остана вон тимот

Звучно име не е на списокот на патници за ЕП

Прочитај повеќе

Мундијалски мудрости: На Норвешка сега и текна да реагира?!

Системот според кои се формираат групите на Светските првенства, станаа тема за дебата

Прочитај повеќе

СП: Норвешка „забега“ со цените

Норвешка има изгор билети за СП и не успеа да привлече ниту 3500 гледачи во сала

Прочитај повеќе

СП ЧЕТВРТИ ДЕН: Кој против кого, каде да гледате?

Четврти мундијалски дена во женскиот ракомет

Прочитај повеќе

Не му оди на норвешкиот дрим тим

Норвешкиот дрим тим реди порази и во домашното првенство

Прочитај повеќе