Вести што го содржат тагот Норвешка

ЕП 2024: Денеска е скандинавски ден на ЕП

Почнува второто коло на Европското првенство во Германија

Прочитај повеќе

Спуштена мундијалската завеса, ол стар тим, што нѐ чека натаму

Кратки вести од Светското првенство

Прочитај повеќе

Денеска се игра финале на СП, каде да гледате?

Денеска се игра финалето на Светското првенство во женска конкуренција

Прочитај повеќе

Рејстад ја расплака Данска

Норвешка по продолженија оди во големото финале на СП

Прочитај повеќе

СП: Денеска се игра 1/4 финале, каде да гледате?

Почнуваат финалните елиминации на Светското првенство

Прочитај повеќе