Вести што го содржат тагот Норвешка

Неверојатно: Дури 49 клубови одбија повисок ранг!

Во Норвешка, воглавно, клубовите си знаат каде им е местото

Прочитај повеќе

Норвешка се жали во ИХФ, против С. Арабија

Норвешка се кандидираше за домаќин на СП, но се кандидираше и С. Арабија

Прочитај повеќе

Данска ја збриша Норвешка за влез у полуфинале

Данска демонстрираше сила на дуелот со соседите

Прочитај повеќе

Конечно, победи и Норвешка

Одиграни два натпревари од денешната програма, следи големото дерби

Прочитај повеќе

Норвешка остана без Магнус Род

Загубија бод и еден десен бек

Прочитај повеќе