Вести што го содржат тагот Спортинг

Спортинг го симна Порто од тронот

Спортинг е новиот шампион на Португалија

Прочитај повеќе

Сѐ или ништо: Митревски по пехар во Лисабон

Денеска се игра последното коло во првенството на Португалија

Прочитај повеќе

Митревски и Порто се вратија во игра

Не е готово, додека не заврши последното коло

Прочитај повеќе

Среќата му сврте грб на Порто, Талески против Спортинг во финале

Суперкуп на Португалија. Одиграни полуфиналните натпревари

Прочитај повеќе

Чекор назад за Порто, Спортинг славеше во „Драгао“

Прв првенствен пораз на екипата на Никола Митревски

Прочитај повеќе