Вести што го содржат тагот Татран

ЦИРКУЗ ТАТРАН: Тренерот со гол задник се одјави од клупата

Поранешниот тренер на Татран имаше јасна порака за „некого“

Прочитај повеќе

Црногорец го презема Татран Прешов

Словаците повторно се вртат кон Балканот

Прочитај повеќе

ОХРИД 2023: Е. ПЕЛИСТЕР- ТАТРАН ПРЕШОВ, КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ

Битолчани денеска играат против вицепрвакот на Словачка

Прочитај повеќе

Нов СЕХА-лигаш, а Вардар и Ч. Медведи добија друштво

Завршена е уште една ракометна ера

Прочитај повеќе

Е. Пелистер го растури Татран за втор СЕХА фајналфор

Најтешкиот дел за битолчани беше да патувањето до Прешов

Прочитај повеќе