Вести што го содржат тагот Татран

ОХРИД 2023: Е. ПЕЛИСТЕР- ТАТРАН ПРЕШОВ, КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ

Битолчани денеска играат против вицепрвакот на Словачка

Прочитај повеќе

Нов СЕХА-лигаш, а Вардар и Ч. Медведи добија друштво

Завршена е уште една ракометна ера

Прочитај повеќе

Е. Пелистер го растури Татран за втор СЕХА фајналфор

Најтешкиот дел за битолчани беше да патувањето до Прешов

Прочитај повеќе

Е. Пелистер денеска игра за Фајналфор на СЕХА

Е. Пелистер денеска игра за пласман на СЕХА Ф4

Прочитај повеќе

Вардар се реваншираше на Татран

Вардар со посакувана разлика го совлада Татран Прешов

Прочитај повеќе