Вести што го содржат тагот Висла

Еуфорија е мал збор: Висла е нов шампион!

Уште еднаш пеналите кобни за Келце

Прочитај повеќе

Пеналите пак кобни за Келце!

Висла Плоцк на чекор до титула

Прочитај повеќе

Келце и натаму е во нокдаун

Висла го разби Келце и го освои 13 пехар во Купот на Полска

Прочитај повеќе

ЛШ: ПСЖ на Барса, Веспрем на Алборг

Познати сите парови во Топ 8

Прочитај повеќе

Келце го врати брејкот во Плоцк

Полскиот шампион и некомплетен ја однесе победата

Прочитај повеќе