Вести што го содржат тагот Прва лига

Битола одново на нозе, се бара одговорност

Гневните битолски фанови бараат одговорност за испаѓањето на Е. Пелистер 2 од Суперлигата

Прочитај повеќе

Скопје 2020 математички е прволигаш

Екипата на Скопје 2020 не успеа да го одбрани суперлигашкиот статус

Прочитај повеќе

Прволигашкото дерби за Мулти Есенс

Вечерва се сретнаа двете најдобропласирани екипи во Првата лига

Прочитај повеќе

Мулти Есенс најблиску до Супер лига

Прва лига, плејоф табела

Прочитај повеќе

Аеродром го активираше Кизиќ, засилени кон Супер лига

Ново име на голот на амбициозниот прволигаш

Прочитај повеќе