Вести што го содржат тагот Тренер

Т. Пролет ја официјализираше разделбата со Лембанов

Скопскиот клуб ја официјализираше разделбата со тренерот

Прочитај повеќе

Темелковски повторно прв тренер на Т. Пролет

Неочекувана смена на кормилото на скопскиот клуб

Прочитај повеќе

Загреб го мерка селекторот на „Кралиците“ на шокот

Славниот хрватски клуб во потрага по тренер

Прочитај повеќе

АЕК потврди, Ѓукиќ е новиот тренер

Поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар, седнува на ново жешко столче

Прочитај повеќе

Прва тренерска жртва во ЛШ - ГОГ го отпушти тренерот

Прва тренерска смена во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе