Вести што го содржат тагот Тренер

Дарко Јанев се раздели со Бутел Скопје

Бутел Скопје остана без еден од асистентите

Прочитај повеќе

Жорди Рибера со мандат до 2028

Шпанија не го дава селекторот, доби нов договор

Прочитај повеќе

Вестерхолм: Алкалоид е брз, но ние мораме да победиме

Тренерот на данскиот тим полн со оптимизам ќе патува кон Скопје

Прочитај повеќе

Творецот на ракометниот Катар доби(ва) отказ!

Валеро Ривера предвреме ќе ја заврши мисијата во Катар

Прочитај повеќе

Т. Пролет ја официјализираше разделбата со Лембанов

Скопскиот клуб ја официјализираше разделбата со тренерот

Прочитај повеќе