Вести што го содржат тагот Тренер

Алборг ќе менува тренер

Данскиот дрим тим ќе бара нов тренер за следната сезона

Прочитај повеќе

Сите „ЗА“ Гисласон да остане селектор

Исландскиот тренер ќе добие понуда за нов договор, до 2027

Прочитај повеќе

Ангеловски: Бевме подобри отколку со Вардар

Македонскиот тим имаше уште една превисока препрека до првите бодови во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Саудијци го откупија договорот на Брестовац

Ново работно место за македонскиот тренер на Блискиот исток

Прочитај повеќе

Драган Ѓукиќ претставен во нов клуб

Старо нов предизвик за поранешниот тренер на Вардар и селектор на Македонија

Прочитај повеќе