Вести што го содржат тагот Тренер

Силекборг го отпушти тренерот

Долга беше серијата на лоши резултати

Прочитај повеќе

Тоскиќ замина од кормилото на Целје

Поранешниот ракометар на Вардар, замина од тренерската позиција во Целје

Прочитај повеќе

Пораз што не се простува

Загубија еден пехар и веднаш го сменија тренерот

Прочитај повеќе

Алборг одбра германски тренер

Алборг го претстави новиот тренер

Прочитај повеќе

Жељко Муса, нов тренер на Луцерн

Неочекуван избор на швајцарската екипа

Прочитај повеќе