Вести што го содржат тагот Тренер

Двапати го носеше Алборг до финале, па реши да се сели во Египет

Притисокот во Данска стана преголем, па си најде нов ангажман

Прочитај повеќе

Марковски од Фарски се сели на Малта

Трансфер и нов предизвик за македонскиот тренер

Прочитај повеќе

Карабатиќ: „Не“ и за тренер и за директор

Нема да има тренерска кариера

Прочитај повеќе

Кил го брани Филип Јиха, но...

Кил одигра сезона за брз заборав

Прочитај повеќе

Брестовац се раздели со Ал Сафа

Данило Брестовац се раздели со екипата на Ал Сафа

Прочитај повеќе