Вести што го содржат тагот Тренер

Зарков на клупата на Е. Пелистер 2

Познато име ќе ја води „двојката“

Прочитај повеќе

Владо Шола се врати во Дубрава

Нов клуб во тренерското резиме на Владо Шола

Прочитај повеќе

Двапати го носеше Алборг до финале, па реши да се сели во Египет

Притисокот во Данска стана преголем, па си најде нов ангажман

Прочитај повеќе

Марковски од Фарски се сели на Малта

Трансфер и нов предизвик за македонскиот тренер

Прочитај повеќе

Карабатиќ: „Не“ и за тренер и за директор

Нема да има тренерска кариера

Прочитај повеќе