Вести што го содржат тагот Унгарија

ОИ Париз: Камерун не доби унгарски визи, В. Британија е замената

ИХФ ќе ги испрати Британките на Квалификации за Олимписки игри

Прочитај повеќе

Како домаќините ги сместија екипите во ждрепката за ЕП ?

Домаќините на ЕП, сметсија по една репрезентација во секоја група

Прочитај повеќе

Сегед и Веспрем добиваат домашна конкуренција

Трет клуб со поголеми амбиции и финансии од следната сезона на терените во Унгарија

Прочитај повеќе

Кил купи „убиствено“ крило

Новиот играч на Кил, на 21 годишна возраст ја однесе Унгарија на Олимписки игри

Прочитај повеќе

Стигна звучно име во тимот на Лембанов

Звучно име доаѓа во тимот на Алексо Лембанов во С. Арабија

Прочитај повеќе