Вести што го содржат тагот Прилеп

Божидар Илиески го засили Прилеп

Второ засилување за прилепскиот клуб

Прочитај повеќе

Прилеп и Kуманово во Суперлига, Е. Пелистер и Радовиш во бараж

Заврши сезоната во македонската Суперлига

Прочитај повеќе

Мулти Есенс го запре Прилеп

Мулти Есен го запре лидерот на суперлигашкиот плејаут

Прочитај повеќе

Поделени бодовите на дербито во Куманово

Куманово и Прилеп одиграа нерешено во Плејаут дербито

Прочитај повеќе

Шампионот на „лизгав“ терен во Кавадарци

Денеска почнува петтото коло во Суперлигата. Денешното дерби ќе се игра во Кавадарци

Прочитај повеќе