Вести што го содржат тагот Русија

Шведска и Русија против системот на ЕП

Две одлични репрезентации испаднаа од мундијалот во 1/4 финалето

Прочитај повеќе

Колку е богат претседателот на Руската ракометна федерација

Сергеј Шишкарев на листата на Форбс за 2020 година беше на 149 место

Прочитај повеќе

Супер силни тимови на пат кон ЕП Македонија

По само едно коло, фаворитите за пласман на ЕП Македонија/Словенија/Црна Гора се издвоија во трката

Прочитај повеќе

Руската младина заглави во „обложувалница“

Осум руски ракометари У19 се суспендирани од федерацијата

Прочитај повеќе

Ни Порто, ни Кил: Шишкарев има нов клуб

Русинот потпиша едногодишен договор со екипата во која играше пред да дојде во Вардар

Прочитај повеќе